Antalya

Antalya Tekne Turları

İster teknede dinlendirici bir gün ister aktif bir spor deneyimi arıyor olun, Antalya birçok seçeneğe sahiptir. Güzel koylarda tekne turları ve kano yapmak, antik kentlerin kıyılarını keşfetmek veya kristal berraklığındaki sulara sahip gizli plajları keşfetmek arasında seçim yapabilirsiniz.

Antalya'da tekne turlarının keyfini çıkarın

Tekne turları güzel Akdeniz kıyılarını keşfetmenin en iyi yoludur. Antalya ve Alanya'da çeşitli tekne turlarının yanı sıra kano, jet ski ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok seçenek mevcuttur.

Side veya Kemer'i ziyaret ediyorsanız, tekne turu yapmak için pek çok harika yer bulacaksınız. Bu turlar size sudaki yaşam hakkında bir fikir verecek ve Türkiye'nin turkuaz sularının muhteşem manzarasının keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır.

Manavgat aynı zamanda sadece deniz manzarasından doğru bir şekilde görülebilen bazı muhteşem manzaralara da ev sahipliği yapmaktadır - öyleyse neden bugün bu turlardan birine katılmıyorsunuz?

Antalya Tekne Turları

Antalya'da birçok yerde Antalya Tekne Turları mevcuttur. Tekne turları için en popüler yerler Alanya, Side, Kemer ve Manavgat'tır.

Alanya'da tekne turları

Alanya, tekne turları için birçok seçeneğe sahip popüler bir turizm merkezidir. Suya açılmak istiyorsanız, Alanya'da bir gezi yapmayı düşünün. Alanya'da yaz ve kış aylarında tekne turları için birçok seçenek bulunmaktadır.

Side'de tekne turları

Side, Türkiye'nin Antalya iline bağlı bir ilçedir. Belde, Türkiye'nin en güzel plajlarından birine sahiptir ve antik Roma kalıntıları ve tapınağı, su kemerleri, amfitiyatrosu, agorası ve diğer tarihi kalıntıları ile bilinen popüler bir turizm merkezidir. Side, klasik antik dönemde Akdeniz kıyısında yaşamış tüm Yunan uygarlıklarının başkenti olarak da bilinmektedir. Tarihin bu döneminde korsanlar tarafından sık sık yağmalanan Kıbrıs'a yakınlığı nedeniyle zaman içinde birçok gemi enkazına ev sahipliği yaptığı için derin deniz dalışı için Akdeniz'deki en iyi yerlerden biri olarak kabul edilir.

Side, muhtemelen yakınlardaki Pamfilya'dan (Geyve) gelen Kıbrıslı yerleşimciler tarafından M.Ö. 100 civarında kurulmuştur. "Side" adı, eski Yunancada "şehir" anlamına geldiği için ("side,") bu kuruluş olayından türemiştir. Side, Anjou Kralı I. Charles'ın M.S. 13. yüzyılın sonunda Anadolu'yu (çoğunlukla Selçuklu topraklarını) fethetmesinden sonra, I. Bayezid döneminde Osmanlı döneminde Türklerin eline geçene kadar Likya'nın bir parçası olmuştur.

Kemer'de Kayık

Kemer denizinin yanında tekne turuna çıkabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır:

  • Kemer'de tekne
  • Manavgat'ta tekne (Antalya'ya biraz daha yakın)
  • Side'de kaykay

Manavgat'ta Kayık

Manavgat, Türkiye'nin Antalya iline bağlı bir ilçe ve beldedir. Manavgat turistler ve yerli halk için popüler bir destinasyondur. Antik çağlardan beri önemli bir merkez olarak bilinmektedir, Strabon tarafından Karya Kralı Mausolus (MÖ 377) tarafından yenilmelerinin ardından Likya Birliği'nin bir müttefiki olarak bahsedilmiştir. MÖ 10. yüzyılda, Kıbrıs'taki Nikaia'ya saldıran bir haydut ordusunu yendikten sonra buraya "Muzaffer" anlamına gelen "Nikaia" adını veren Yunanlılar tarafından yerleşilmiştir.

Antik kent, bugün Antalya surlarının hemen dışında görülebilen Kemerburgaz Kapısı (Kale Kapısı) olarak adlandırılan yerde bulunuyordu ve tarihi MÖ 400'e kadar uzanıyordu. Likya'nın Roma egemenliğine girmesinden sonra gerileyen kent, en azından MS 7. yüzyılda Bağdat'tan gelen Arapların Anadolu'ya yayılmaları sırasında fethedilene kadar iskân görmeye devam etmiştir

Birçok seçenekle, Antalya seyahatiniz için mükemmel tekne turunu bulacaksınız!

  • İhtiyaçlarınıza uygun bir tekne turu seçin.
  • Bütçenize uygun bir tekne turu seçin.
  • Zaman kısıtlamalarınıza uygun bir tekne turu seçin.
  • Fiziksel yeteneklerinize uygun bir tekne turu seçin.
  • Ailenizin ihtiyaçlarına uygun bir tekne turu seçin.

Antalya Tekne Turları

Antalya, zamanınızı geçirmek için pek çok yol sunan bir şehirdir. Şehri ister yürüyerek ister tekneyle keşfetmek isteyin, sizin için mükemmel bir turumuz var! Birçok seçenekle, Antalya'da zamanınızın tadını çıkarmanın birçok yolu vardır

Antalya

Yeri keşfedin

12%
Kekova Fethiye Kabin Kiralama 4 Gece 5 Gün  BTB AB-8
Kekova
0 İnceleme
from
12.500 ₺ 11.000 ₺
10%
Kaş Kekova Kaş Haftalık Tekne Kiralama BTB AB-10
Kaş
0 İnceleme
from
15.500 ₺ 13.900 ₺
9%
Kaş Kekova Kabin Kiralama 3 Gece 4 Gün BTB AB-11
Kaş
0 İnceleme
from
11.500 ₺ 10.400 ₺
12%
Kekova Kaş Kabin Kiralama 4 Gece 5 Gün BTB AB-12
Kekova
0 İnceleme
from
12.500 ₺ 11.000 ₺

Daha fazla göster

Şehir Haritaları