BitekneBul
Tekne Ekle Oturum aç

Tekne Tatilinde 1 Gün nasıl Geçer?

Tüm yıl yoğun bir şekilde çalıştıktan sonra sıra tatil planlaması yapmaya geldi. Tatile çıkacağınız arkadaş grubunuz hazırsa ve otel konsepti dışında bir tatil yapmak istiyorsanız biteknebul sizlerle olacak. Yoğun tempo geçirdiğiniz günlerin ve şehrin stresini atmanın masmavi bir yolu olarak önerimiz, tekne kiralayarak mavi yolculuğa çıkmaktır. Son zamanlarda en çok tercih edilen tatil şekli tekne ile denize ve keşfedilmemiş koylara açılmaktır. Yerli ve yabancı turistlerimiz mavi ile iç içe olmak, yeni yerler keşfetmek için rotalarını Ege ve Akdeniz’e çevirirler. Bu bölgelerimizde mavi yolculuk için çok sayıda tekne bulabilirsiniz. Her limanda kişi sayınıza, gitmek istediğiniz bölgeye, aradığınız teknik özelliklere uygun olacak şekilde tekneler bulabilirsiniz. Yolculuğunuza yelkenli, gulet veya motor yat kiralayarak çıkabilirsiniz.

Yelkenli tekneler, daha küçük ve dar olarak tasarlanmıştır. Az sayıda kişi ile çıkacağınız tatillerde tercih edebilirsiniz. İçerisinde yemekleriniz veya yelkenlinin temizliği ile ilgilenecek personel bulunmaz. Düzenden siz sorumlu olursunuz. Yelkeni olması sebebiyle yakıt konusunda tasarruf sağlar.

Guletler, geleneksel ahşap tasarımına sahip teknelerdir. Diğer tekne tiplerinden çok daha geniş, kullanım alanı çok daha fazla olan teknelerdir. Kalabalık arkadaş veya aile grubunuz ile çıkacağınız tatillerde tercih edebilirsiniz. Bütçe olarak diğerleri ile kıyaslandığında daha pahalı kalırlar.

Motor yatlar ise boyut olarak farklılık gösterip, diğer tekne türlerine göre çok daha lüks olarak tasarlanmıştır. Özel tasarım olan bu tekne tiplerinin kabinlerinde otel odası konforunu bulabilirsiniz. Arkadaş grubunuzla veya ailenizle rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Teknede yemek ve temizlik gibi konularla ilgilenecek profesyonel bir ekip bulundururlar. Motor hacimleri yüksek olduğu için çok hızlı bir tekne tipidir. Kısa zamanda farklı koylara ulaşabilir seyir halinde uzun saatler geçirmeden demir atıp tatil keyfinize bakabilirsiniz.

Tekne seçenekleri arasında size tavsiyemiz motor yat kiralaması yapmanızdır. Dinlenmek için çıktığınız tatilinizde yemek, temizlik gibi detayları düşünmeden, kalabalık bir kitle ile birleştirilmeden geçirmek çok daha huzurlu olacaktır. Arkadaş grubunuz ile kiralayacağınız için kişi başı ödeyeceğiniz miktar otel tatilinden çok daha uyguna gelecektir. Hem daha az ödeyip hem otel konforunda bir tatil yapma imkanını motor yatlarda bulabilirsiniz.

Tekne kiralamanızı biteknebul dan yaptıktan sonra mavi yolculuğunuz başlamış olur. Tekne ile denize açıldığınızda içinizi ısıtan güneş ışığı sizi huzurlu hissettirmeye başlar. Tekne tatilinde yanınıza çok fazla eşya almanıza gerek yoktur. Siz ve sevdiklerinizin olacağı bir alanda ne giyeceğiniz pekte önemli değildir. Kıyafetinize veya kombinlerinize ekstra özen göstermeniz geremez. Siz nasıl rahat hissederseniz o şekilde giyinirsiniz. Yalnızca teknede kaymanızı engelleyecek yumuşak tabanlı spor ayakkabı, terlik veya sandalet giymenizi öneririz. Yanınıza sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacak olan kremlerinizi, güneş gözlüklerinizi, şapkalarınızı ve her ihtimale karşı sinekleri sizden uzak tutacak olan spreylerinizi almayı unutmamalısınız. Çok fazla eşyaya gerek olmadığı için minik bir bavul ile teknedeki kabininize yerleşmeniz çok rahat olacaktır. Her şeyi dolaplara yerleştirdikten sonra kabininiz dağılmaz ve rahatça hareket edebilirsiniz.

Tekneye yerleştikten sonra sıra günün en önemli öğünü olan kahvaltıya gelir. Kahvaltınız sizin istediğiniz yiyeceklere göre hazırlanarak lezzetli ve çok şık bir şekilde sunulur. Kuş cıvıltıları eşliğinde kahvaltınızı uzun saatler boyunca yapabilirsiniz. Otellerde ki gibi öğünlerinizi belli saatlerde yapmak zorunda kalmadığınız bol bol sohbet ettiğiniz kahvaltıların tadına doyamayacaksınız. Keyif kahvenizi de içtikten sonra denize atlama zamanı gelmiştir.

Serin sularla kavuştuktan sonra teknede bulunan ekipmanlara göre su sporları yapabilirsiniz. Antik kalıntılara sahip bir koya demir attıysanız mutlaka şnorkel ile dalış yapmanızı öneririz. Tarihi kalıntıların arasında bol bol su altı ve gittiğiniz yerlerin fotoğraflarını çekip arşivinize eklemelisiniz. Paddle Board kullanıp denize açılabilir, olta takımıyla berrak sularda balık tutmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer deniz sizi yorduysa teknenin geniş ön güvertesinde güneşlenebilirsiniz. Siz güneşlenirken öğlen yemeğiniz de belirlediğiniz yemeklere göre en lezzetli şekilde hazırlanacaktır. Yemekten sonra bulunduğunuz koyda biraz yürüyüş yapmaya ne dersiniz? Yemyeşil ağaçların arasında bol oksijene doyup yeni bir koy keşfetmek ruhunuza iyi gelecektir.

Gün içerisinde yoğunluk durumuna göre farklı bir koya hızlı bir şekilde geçiş yapabilir, yüzme keyfinize devam edebilirsiniz. En güzeli de plajlarda dinlemekten sıkıldığınız yüksek sesli müziğin ve kalabalık bir kitlenin olmadığı bir denizde yüzmektir. Bulunduğunuz sakin koyda denizi kendinize ve arkadaş grubunuza ait hissedeceksiniz. Duyacağınız tek ses koydaki benzersiz doğanın içinden gelen kuş cıvıltıları olacaktır. Yavaş yavaş gün batarken size önerimiz kahvenizi alıp güverteden güneşin batışını izlemenizdir. Güneş her yerde güzel batar ama doğada ve denizin üzerindeyseniz size çok daha güzel gelecektir. Sonrasında okumayı ertelediğiniz kitabı okuyabilir, doğanın muhteşem enerjisi ile meditasyon yapabilir, teknede bulunan teknolojik cihazlarla oyun oynayabilir veya sadece uzanıp uyuyabilirsiniz. Belirli aktiviteleri yapma zorunluluğunuz yoktur. Her ne yapmak isterseniz siz karar verirsiniz.

Sıra akşam yemeğine geldiğinde sevdiklerinizle uzun sohbetler ettiğiniz, kahkahalarınızın hiç bitmediği bir masada lezzetli yemekler yemek günün tüm yorgunluğunu atmanızı sağlayacaktır. Yavaş yavaş uyku vakti geldiğinde üzerinize ince bir örtü alıp ön güverteye uzanın ve gökyüzünde ki binlerce yıldızın büyüsüne kapılın. Şehrin yapay ışıkları yüzünden göremediğiniz kadar çok yıldızı, ay ışığı ve denizin dalga sesleri eşliğinde izleyin. Bu size öyle huzurlu hissettirecek ki… Eğer uykunuz kaçtıysa ve sevdiklerinizle sohbet bitmiyorsa sabahın ilk ışıklarıyla güneşin doğuşuna şahit olun. Yapay hiçbir görüntünün, hiçbir sesin olmadığı bir yerde günün başlamasını izlemek doğaya bir kez daha hayran bıraktıracaktır.

İşte teknede bir gününüz böyle etkileyici, huzur dolu ve kendine hayran bıraktıracak şekilde geçer. Doğa ile iç içe olduğunuz, kendinizi dinleyip dinlendirdiğiniz, yapacağınız tüm aktivitelere sizin karar verdiğiniz rahat bir tatil yapmış olursunuz. Manzaranızı her istediğinizde değiştirebildiğiniz, mavinin her tonuna şahit olup yeşil ile bütünleşeceğiniz bir mavi yolculuk yılın tüm yorgunluğunu atacaktır. Bahsettiğimiz tüm aktiviteleri yapabileceğiniz, profesyonel ve güvenilir bir ekip ile çalışan biteknebul dan yapabilirsiniz. Tatilinizin iyi geçmesini sağlayacak olan personel ekibiyle birlikte yapacağınız tekne tatilini her sene tekrarlamak isteyeceğinize eminiz.

Prev Post
Teknede Yaşam Ve Tekneler Hakkında Bilgiler
Next Post
Tekne Kiralamak İsteyenler İçin 10 İpucu

Add Comment

Your email is safe with us.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp üzerinden sohbet edin
Anasayfa
Hesap
0
Destek