BitekneBul
Tekne Ekle Oturum aç

EN KONFORLU TEKNE TATİLLERİ İÇİN KIYAFET SEÇİMLERİ

BASİT VE SADE DÜŞÜNÜN

Öncelikle belirtelim, tekneyle tatile gidiyorsanız kesinlikle kocaman bir bavul hazırlamayın. Zira sizi gece kulüpleri ve şık beach club’lar yerine basit ve sade bir hayatın akacağı, masmavi bir hafta bekliyor. Dolayısıyla çok fazla kıyafete gerek yok. Şimdi o bavula yerleştirdiğiniz gece kıyafetlerini, topuklu ayakkabıları bir kenara ayırın. Basit düşünün ve yanınıza giymek için birkaç şort ve tişört alın. Ama elbette bol bol mayo ve bikini. Güzel bir restorana gitme ihtimaline karşı dolgu topuklu bir ayakkabı ve şık bir elbise alabilirsiniz.

DOĞRU AYAKKABI SEÇİMİ

Teknede ayakkabı konusuna gelmişken… Eğer bir tekneye gidiyorsanız kesinlikle sert tabanlı ya da topuklu ayakkabı giymeyin. Aksi takdirde tekne adabına göre çok büyük bir kabalık yapmış olursunuz. Çünkü sert ve topuklu ayakkabılar teknenin zeminini çizer, zarar verir. Ayrıca son derece hareketli bu ortamda topuklu ayakkabı ya da terlikle dolaşmak çok tehlikelidir. Ayağınıza mutlaka tekneye uygun, altı yumuşak ve kaymaz bir ayakkabı giyin.

Valiziniz kabin boy olsun…

Tekne tatilinde sizi otel odaları gibi ferahfeza mekanlar beklemiyor. Küçük bir kamaranız olacak ve muhtemelen o kamaraya iki kişi sığmaya çalışacaksınız. Dolayısıyla size tavsiyemiz hantal ve sert kutu gibi olanlar yerine kabin boy yumuşak bir valiz tercih edin. Ve mümkünse çok büyük bir valizle yola çıkmayın. Aksi takdirde valizi kamaranızda sığdıracak bir yer bulamazsınız.

Güneşten korunun…

Teknede güneşle bol bol haşır neşir olacaksınız. Dolayısıyla şapka, güneş korucu krem, buff, uzun kollu keten gömlek ya da ince bir tişört, güneş gözlüğü almayı kesinlikle unutmayın.

Önleminizi alın…

Teknenin güvertesinde milyonlarca yıldızı izleyerek uyumanın keyfi başka hiçbir şeye benzemez. Hazır ıssız koylara gidiyorken bu fırsatı kaçırmayın, der ve yanınıza bir de uyku tulumu almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca denizin ortasında havanın nasıl olacağı belli olmaz. Sıcağın kavurduğu ağustos ayında dahi denizin ortasında hava buz kesebilir. Dolayısıyla uzun kollu tişört ve yumuşak, rahat bir pantolon, tayt ya da eşofman altı almayı unutmayın.

 

Prev Post
TEKNE TİPLERİ
Next Post
ÜNLÜLERİN TEKNELERİ
Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp üzerinden sohbet edin
Anasayfa
Hesap
0
Destek