BitekneBul
Tekne Ekle Oturum aç

EKREM İMAMOĞLU’NDAN İSTANBULLULARA DENİZ TAKSİ MÜJDESİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şehir Hatları’ nın 170’nci kuruluş yıl dönümünde, Haliç Tersanesi’nde üretilecek olan deniz taksilerin lansmanında açıklamalarda bulundu.

İMAMOĞLU :  ‘’ DENİZ TAKSİ PROJESİNİ YAZ AYLARINDA HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUZ ! ‘’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Tersanesi’nde düzenlenen deniz taksinin tanıtım törenine katıldı. İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan vaadini hayata geçirmenin ilk adımı atıldı.

“Deniz ulaşımının payını, toplu ulaşımda arttırmak” vaadi hayata geçiyor.

SİNEM DEDETAŞ: “DENİZ TAKSİLER, BÜYÜK BİR AÇIĞI KAPATACAK”

Törende ilk olarak konuşan, Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, “Denizi etkin olarak kullanma hayalimizin bir parçası olan bu çalışmayı başlatıyoruz” dedi.

Deniz Taksiler, deniz filomuzda en küçük gemileri olarak hizmet verecek, fakat büyük bir açığı kapatacak. Belli bir tarife ve güzergaha bağlı kalmaksızın hizmet verecek olan Deniz Taksiler umuyoruz ki sevilerek kullanacak ve ulaşımında bir parçası haline gelecek.”

İLK REÇİNEYİ SÜRDÜ

Bu törenin ardından,  İmamoğlu, Dedetaş ile birlikte deniz taksinin prototipine ilk reçineyi sürerek, “Tüm İstanbul’umuza hayırlı olsun” dedi. Deniz taksilerin rengini İstanbullular belirleyecek. Vapur iskelelerine konulan kiosklardan oy verecek vatandaşlar, deniz taksilerde görmek istedikleri renkleri belirleyecek. Programdan sonra kiosk başına geçen İmamoğlu, konuklar arasında yer alan Eren Erdem, Doğan Subaşı ve Kemal Çebi’nin oy kullanmasını isteyerek, “Benim oy vermem doğru olmaz. Lütfen siz oy verin” dedi ve deniz taksi için ilk oylama yapıldı. Tüm İstanbulluların oy vereceği sistem, 24 Ocak’a kadar devam edecek.

Prev Post
BİLGİ GÜVENLİĞİ VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ HİZMET POLİTİKASI
Next Post
Yat Tekne Kiralama Fiyatları 1 günlük 3 günlük
Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp üzerinden sohbet edin
Anasayfa
Hesap
0
Destek